Droga w kierunku szklanego sufitu.

No dobra jeszcze jeden wpis dzisiaj. W chwili obecnej staram się przeskoczyć parę szczebli u obecnego pracodawcy. Wiem, jestem osobą młodą, bez doświadczenia i młodym chyba popieprzyło się w głowach, że:

Nie będziemy pracować za grosze, 3000 brutto to jakiś żart”.

No to postawmy sprawę jasno, nie będziemy. Przynajmniej tam część z nas, która ma świadomość własnej wartości i robi coś z swoim życiem. Na chwilę obecną wiele młodych osób nie ma doświadczenia ale za to mamy chęci do rozwoju, których spora kadra starych wyjadaczy po prostu nie ma, a:

„Kto się nie rozwija, ten idzie wstecz”,

Czy jakoś tak szło to chińskie powiedzenie. Na chwilę obecną mam skończone dwa kierunki studiów, w dziedzinie, w której obecnie pracuje. Idę na następne i chciałbym zrobić jeszcze kilka no ale na to potrzebuje więcej funduszy. Wyższego stanowiska, żeby móc je opłacić. W sumie żeby zrobić te obecne też będę musiał wziąć kredyt. Pierwsze studia robiłem pracując już na umowę o pracę, w chwili obecnej w wieku 28 lat mam już 7-8 lat pracy na umowie o pracę, w jednej branży.

W związku z moimi studiami wypożyczyłem już wszystkie książki, które będą moją bibliografią na studiach, część z nich już przeczytałem. Studia nawet się jeszcze nie rozpoczęły. Byłem tak uparty, że jednej książki, której nie mogłem wypożyczyć ze względu na to, że studia jeszcze się nie rozpoczęły, że wykupiłem kartę za 160 zł… w sumie to też nic nie dało bo wg regulaminu nawet karta biblioteczna nie pozwala na wypożyczanie książek w innym oddziale niż główny.

Ogólnie polecam studia na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach. Jeśli chodzi o podyplomowe, będę mógł powiedzieć coś w październiku. Podejrzewam jednak, że będą jeszcze ciekawsze niż studia magisterskie, tu przyjdą już raczej tylko osoby, które na studia pójść chcą a nie bo mama kazała cy jest taka obecnie moda.

Większość przeczytana, inwigilacja oczywiście dla normalnej rozrywki.

A tu omawiana wcześniej kolacja mojego pupila..

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.